Bu Meme Coin Yatırımcısı 3.000 Doları 35 Milyon Dolara Çevirdi!

Meme coin projeleri son zamanlarda bir boğa rallisi yaşıyor. Öyle ki haftanın en iyi beş performansını domine ediyorlar. Özellikle PEPE, son yedi günde yüzde 385’in üzerinde kazançla yükselişe öncülük ediyor. Bu da PEPE’den olağanüstü kar elde eden traderları gündeme getiriyor.

Bir trader, bu meme coin ile olağanüstü kar elde etti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada meme coin fırtınası var. Dogecoin ve Shiba Inu dahil meme coin’leri güçlü artışlara tanık oluyor. Özellikle balinaların odağındaki PEPE tam bir patlama yaşadı. On-chain analitik platformu Lookonchain’in raporuna göre, bu dalgalanmadan yararlanan meme coin’in ilk yatırımcılarından biri 3.000 doları 35 milyon doların üzerine çıkardı.

Özellikle, izlenen ‘0x25C…66E2a’ hesabı ilk günlerde 3.000 dolar ile 4,9 trilyon PEPE satın aldı. Bu miktar şu anda token başına 0,000007 dolardan 35,5 milyon doların üzerinde bir değere sahip. Ancak, ilk yatırımcı kârının bir kısmını son birkaç gün içinde gerçekleştirdi. Hesap şimdiye kadar 760 milyar PEPE’yi 2 milyon dolara sattı. Adres halen 30,8 milyon dolar değerinde 4,15 trilyon tokena sahip. Ayrıca, en zengin 13 PEPE balinası arasında yer alıyor.

0x25C…66E2a’ PEPE ile işlem geçmişi. Kaynak: Etherscan (Lookonchain)

Sabırlı PEPE balinası muradına erdi!

Bir başka yerde yine PEPE’nin zengin yaptığı bir balina vardı. Bu balina ise PEPE’yi yüksek fiyattan satın almasına rağmen sabrederek kazandı. Lookonchain’in bildirdiğine göre geçen yıl aldığı yaklaşık 1 milyon dolarlık PEPE’yi 3,5 milyon dolara çevirdi. Analitik platformu, söz konusu balinanın işlemlerine ilişkin olarak şu bilgileri paylaştı:

Bir trader geçen yıl Binance’den yüksek bir fiyattan 600B PEPE (1.04 milyon dolar) satın aldı. 10 aylık sabırlı bekleyişin ardından, PEPE bir artış yaşadı! Kâr için Binance’e 200B PEPE (1,48 milyon dolar) yatırdı ve geriye 400B PEPE (2,91 milyon dolar) kaldı.

Meme coin coşkusu kripto piyasasına hakim oluyor

Meme coin coşkusu kripto para piyasasına geri döndü. Bu yüzden, uzmanlar yatırımcıların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıyor. İlginç bir şekilde, ilk 100 kripto para arasında en iyi beş haftalık performans meme coin’lere ait. PEPE, son yedi günde %385 kazanç ve son 24 saatte 3,3 milyar dolarlık değişimle başı çekiyor. Dogwifhat (WIF), FLOKI, Shiba Inu (SHIB) ve BONK ilk beşin geri kalanını oluşturuyor. Bu bağlamda, Ethereum (ETH) hala meme coin spekülasyonu yapmak için en kârlı DeFi Blockcahin konumunda. Bu arada Solana temsilcileri WIF ve BONK ile önemli bir pazar payı elde etmeyi başardı.

İlk 100 kripto para arasında haftanın en çok kazananları. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte, meme coin’ler tamamen spekülatif bir talepten oluşuyor. Bu yüzden, geldiği gibi hızla yok olmaları da mümkün. Bu kripto paraların alım satımı risklidir. Ayrıca, dalgalanma hem aşağı hem de yukarı yönde muazzam olabilir. Coşku ve açgözlülük ortadan kalktığında, temel unsurların ve organik talebin olmaması nedeniyle meme coinlerin iyileşme perspektifi yoktur. Yatırımcılar, eğlenmek için üretilen tokenların doğasını anlamalı ve asla kaybedebileceklerinden daha fazla para yatırmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x