Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan köklü değişim mesajı: Yeni isimlerle yola devam edeceğiz

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Ak Parti‘nin sandıktan Türkiye’nin 2’nci parti olarak çıkmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadrolarda “Değişim” sinyalini vermişti. Bugün düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’ndan da benzer mesajlar veren Erdoğan, köklü bir değişim olacağının sinyalini verdi.

AK PARTİ’DE İŞTİŞARE VE YENİLENME SÜRECİ

Erdoğan, “Eksiğimiz, hatamız, millete karşı bir kusurumuz varsa mutlaka kendimizi düzeltmemiz gerekiyor. Sadece kampanya döneminde 52 ilimizi ziyaret ettim. Bu ziyaretlerimde şahit olduğum manzara; AK Parti’nin kendini adamış neferleri var. Bu kardeşlerimizin hakkını ödemeyiz. Milletin sınıfta bıraktığını baş tacı edemeyiz. Kırarak dökerek dağıtarak değil, tam tersine birleştirerek kucaklayarak ilerleyeceğiz. Saflarımızı sıklaştıracağız, partimizi büyüteceğiz. Partimizin emektarlarına vefasızlık göstermeyeceğiz.” sözlerini kullandı.

“GÜÇ DEVŞİRECEK DEĞİL GÜÇ KATACAKLARA İHTİYAÇ VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Attığımız adımları bugüne kadar dedikodulara göre belirlemedik. Temel bir kriterimiz vardır; o da Hakka ve halka hizmet etmektir. Yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadrolarımızı tahkim ederken partimizin emektarlarına vefasızlık göstermeyeceğiz. AK Parti’den güç devşirecek değil, Ak Parti’ye güç katacak, heyecan katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var. Siyaseti kariyer basamağı olarak görenlerle geçmiş tecrübelerimizin ışığında da çok çok iyi biliyoruz. Kongrelerimizi birer yeniden diriliş yeniden şahlanış vesilesi haline dönüştürmek arzusundayız.” ifadeleriyle parti içinde yenilenmeye gideceklerini kaydetti.

“YOLUMUZA DAHA GÜÇLÜ DEVAM ETMEKTE KARARLIYIZ”

Geleneksel istişare kampını yapacaklarını söyleyen Erdoğan, hatanın değil, yanlışta ısrarınkaybettireceğinin altını çizerek, “Siyasetçisiyle kaprisli bürokratıyla kimse partimize gönül veren fedakarlıklarını şahsi hevesleri için zayi edemez. İştişare ve yenilenme sürecimizin sonunda AK Parti olarak yolumuza çok daha güçlü bir şekilde devam etmekte kararlıyız. Başlatmayı kararlaştırdığımız kongre sürecini en önemli vesilesi olarak görüyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x