Sağlık çalışanlarına saldırı iddiası: Jandarma personeli açığa alındı

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde, 2 No’lu Sağlık İstasyonu’nda görev yapan 112 Acil Çağrı Merkezi personeli, kazada yaralanan bir kişiye ambulans içinde müdahale ettiği sırada, olay yerinde bulunan bir jandarma personeli ile aralarında tartışma yaşandı.

Tartışma sırasında iddiaya göre, jandarma personeli paramedik E.A.A.’ya yumrukla saldırdı.

Olaya çevrede bulunanlar müdahale ettikten sonra taraflar, kazada yaralanan kişinin götürüldüğü Hayrabolu Devlet Hastanesi’nde yeniden karşılaştı.

Burada ise jandarma personeli iddiaya göre, sağlık personeli C.U.’ya saldırıp yanağını ısırdı. Jandarma personeli, meslektaşları tarafından hastaneden uzaklaştırıldı.

Dövülen sağlık personellerinin şikayeti üzerine jandarma personeli hakkında soruşturma başlatıldı.

Tekirdağ Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, jandarma personelinin açığa alındığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“12 Nisan 2024 günü Hayrabolu ilçesinde meydana gelen trafik kazasına müdahale esnasında bir jandarma personeli ile ambulansta görevli sağlık personeli arasında tartışma meydana gelmiş ve konu adli makamlara intikal ettirilmiştir. Meydana gelen olayla ilgili olarak aynı gün içerisinde disiplin soruşturma heyeti görevlendirilmiş olup ilgili jandarma personeli açığa alınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x